Kosmetyki ekologiczne – stworzone dla niemowląt

dziecko

W momencie przyjścia na świat, skóra dziecka wykazuje szczególną wrażliwość na działanie wszelkich czynników drażniących. Wystarczy, że mama przypadkowo zastosuje kosmetyk nieprzeznaczony dla niemowląt, a na ciele maleństwa pojawią się zaczerwienienia i wysypka. Aby tego uniknąć, należy stosować środki pielęgnacyjne przeznaczone wyłącznie dla niemowląt, najlepiej z linii produktów ekologicznych.

KOSMETYKI EKOLOGICZNE – CO TO TAKIEGO?

Ekologiczne produkty dla niemowląt najłatwiej rozpoznać po informacjach zawartych na opakowaniu i możesz je spotkać np w sklepie bobomio. Naturalne środki pielęgnacyjne oznaczone są specjalnym certyfikatem. Należy także zwrócić uwagę na skład produktu – im mniej substancji składowych, tym lepiej. Oznacza to bowiem, że środek nie zawiera żadnych zbędnych elementów.

Z CZEGO SKŁADAJĄ SIĘ EKO-KOSMETYKI?

Ekologiczne kosmetyki dla niemowląt składają się wyłącznie z substancji pochodzenia roślinnego. Nie ma w nich miejsca na sztuczne detergenty spieniające i emulgatory. I bardzo dobrze! Fakt jest taki, że każda substancja chemiczna ma swój odpowiednik w naturze. Czynniki barwiące i zapachowe mogą zostać zastąpione przez wyciągi z roślin, podobnie jak środek myjący. Naturalny skład nie podrażni szczególnie delikatnej skóry maleństwa, więc eko-kosmetyki mogą być stosowane całkowicie bezpiecznie.

Kosmetyki ekologiczne – stworzone dla niemowląt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.