Pieluszki ekologiczne a tradycyjne

Pieluszki ekologiczne cieszą się w Polsce ogromną popularnością. Tego rodzaju produkty są nie tylko mniej uciążliwe dla środowiska naturalnego, ale mają także pozytywny wpływ na zdrowie maleństwa. Czym ekologiczne pieluchy jednorazowe różnią się od swoich tradycyjnych odpowiedników? Sprawdźmy to.

PIELUSZKI EKOLOGICZNE – CO TO TAKIEGO?

Do produkcji ekologicznych pieluch jednorazowych używa się materiałów pochodzenia naturalnego. Oznacza to, że ich wierzchnia warstwa wykonana jest z naturalnej, ekologicznej bawełny lub ze skrobi kukurydzianej, która zastępuje plastykową warstwę, stosowaną w pieluszkach tradycyjnych. To sprawia, że produkt ten podlega biodegradacji, przynajmniej w 70 proc.

LEPSZE OD TRADYCYJNYCH JEDNORAZÓWEK?

Pewne jest, że pieluszki ekologiczne w znacznie mniejszym stopniu wpływają na środowisko naturalne, a jaki jest ich wpływ na wrażliwą skórę dziecka? Dzięki użyciu naturalnych materiałów, jak bawełna czy skrobia kukurydziana niebielona chlorem celulozy, eko-pieluszka nie wywołuje reakcji alergicznych. Jej dodatkowym atutem jest świetna przepuszczalność powietrza.
Pewne kontrowersje może jedynie wywoływać poliakrylan sodu, który używany jest jako wkład chłonny, jednak jego objętość jest niewielka i dowiedziono, że nie wpływa on negatywnie na skórę dziecka.

Pieluszki ekologiczne a tradycyjne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.